הדברת מזיקים

הדברת יתושים, הדברת עכברים וחולדות, הדברת נמלים, הדברת גו'קים ותיקנים, קרציות ופרעושים.

הדברת מזיקים

לעתים אין מנוס ועלינו לטפל בבעיית מזיקים שהתפרצה לחיינו. ייתכן ומדובר בתיקנים רבים אשר פולשים לנו לבית, חולדות שהשתכנו בתוך העסק, נמלים שהשתלטו על המטבח ועוד מני סוגי מטרדים. במקרים בהם אנו לא מצליחים להשתלט על הבעיה, לא נותר אלא להזמין הדברה מקצועית. אך חשוב להזמין – רק מדביר בעל היתר הדברה בתוקף ממשרד איכות הסביבה.
פעולות ההדברה כיום הינם מגוונות ולאו דווקא כוללות שימוש בחומרים כימיים. עם זאת, שימוש בחומרים כימיים, מן הצומח או סינטטיים, מקובל מאוד ומהווה את מרבית עבודות ההדברה הפרטיות. הסיבה לכך נעוצה ביכולתם של החרקים להתאקלם באופן מלא במגורי האדם ובכך להימנע מחשיפה לטבע שם מתקיימים מרבית הטורפים של אותם מיני מזיקים ולכן היכולת לבצע הדברה ביולוגית קטן. עם זאת בחקלאות ובישובים מחוץ לעיר המוקפים באזורים טבעיים ניתן לבצע הדברות מסוג זה.
בשנים האחרונות, לאור ההתעוררות לשמירה על איכות הסביבה, פותחו תכשירי הדברה בררניים הפוגעים במנגנונים פיסיולוגיים של חרקים בלבד וכן פותחו מיני תכשירים כימיים המבוססים על רעלני צמחים ויעילותם רבה למספר רב של מזיקים. הגישות הקיימות להדברת מזיקים הינם: הדברה פיסיקלית, פיזיולוגית, ביולוגית, גנטית, סביבתית וכימית.
לשימוש בתכשירי הדברה יש ערך רב. עם זאת, שימוש מאסיבי בתכשירי הדברה מזיק לבני האדם ולסביבה ויוצר תנגודת אצל המזיקים הגורם לתכשירים להיות פחות יעילים. במקרה  בו מתפתחת תנגודת הנטייה היא להשתמש בכמות גדולה יותר של חומרים ובריכוזים גבוהים ובכך לחזק את תנגודת החרקים. מעבר לאמור שימוש קבוע בחומרי הדברה לטווח הארוך דורש השקעה כספית גבוהה.

כיום, לאור פיתוח מגוון הפתרונות הקיים לבעיית מזיקים, נראה כי פעולת הדברה הן כורח המציאות ויש לבצען מיד עם הימצאות חרקים מזיקים באופן הנכון והבטיחותי, אך אין הדבר נכון בהכרח, אומנם יש לבצע פעולות הדברה כאשר מזיקים התבססו באזור בני אדם אך לפעולות המניעה משקל רב ובכוחן למנוע את הצורך בביצוע הדברה לטווח הרחוק.
הדרך הנכונה לביצוע עבודת הדברה מוצלחת מורכבת מ-3 עקרונות: מניעה, ניטור והדברהipm-גישה אקולוגית להדברת מזיקים המתבססת על המידע הקיים על המזיק, סביבת החיים ואמצעי הטיפול, במטרה להשיג בקרה והפחתת אוכלוסיות מזיקים לאורך זמן, תוך התחשבות ושמירה על בריאות הציבור, איכות הסביבה, עלויות ורווחים.

כידוע המזיקים הנם בעלי כושר התרבות עצום. ללא פעולות ניטור ומניעה, עלול להיווצר מצב בו קצב התרבות המזיקים תצא מכלל שליטה ותקשנה על פעולות ההדברה. כדי למנוע מצב כזה, יש לנקוט בכל פעולות המניעה האפשריים.

פעולות ניטור ומניעה חוסכות פעולות הדברה כימיות

יישום הדברה משולבת IPM מקנה את האפשרות לטפל במזיקים תוך פגיעה מינימאלית בבני אדם ובסביבה.

טוהר ברקת הרחקת יונים והדברת מזיקים שירות, אמינות, מקצועיות ואיכות ברמה גבוהה.

פוסטים מומלצים

הרחקת יונים והדברת מזיקים

הדברת יתושים

בכל הקשור להדברת יתושים, בחברת ברקת משתמשים בחומרים ידידותיים לסביבה. מספקים ייעוץ ושירות אישי אמין ומקצועי תוך הקפדה על מתן פתרונות התואמים לאופי המטרד והמבנה ופגיעה מינימלית בחזות המבנה.
אנו מדבירים את כל סוגי היתושים.

הדברת יתושים

הדברת עכברים וחולדות

הדברת חולדות / עכברים תעשה לפי המצב הקיים בשטח, לפי רמת הנגיעות תוך שילוב בין הדברה לטיפול סביבתי.
ביצוע ההדברה מחייב תכנון מוקדם לאחר בדיקה יסודית של השטח ע"י מדביר מוסמך מחברתנו שילווה את תהליך ההדברה לפני הפעולה ואחריה.

הדברת עכברים וחולדות

הדברת נמלים

המטרה של ההדברה היא לחסל את המלכה. מחוץ לבית- חיסול קינים ע"י איבוק בתכשירי הדברה שארתיים יש ליצור חיץ מסביב לשטח עליו רוצים להגן.
בתוך הבית- ריסוס בצמוד למסלולי הליכה של הנמלים תך הקפדה על ריסוס יסודי במטבח (על השיש במיוחד).

הדברת נמלים

הדברת גו'קים/תיקנים

ריסוס והדברת גו'קים/תיקנים במקומות מסתור, ריסוס סדקים וחריצים המשמשים מעבר לתיקנים בשעות החשכה, שימוש בחומר שארתי שיקטול גם את הנימפות שיבקעו זמן רב לאחר הריסוס.

הדברת גו'קים/תיקנים

הדברת קרציות

הדברת קרציות – בבית יש לרסס את מקומות המרבץ של הכלב. בחצר יש לרסס את החצר השיחים העצים והצמחייה ובחלק החיצוני של הבית עד לגובה של 2 מטרים ויש לחזור על הטיפול.

הדברת קרציות

הדברת פרעושים

הדברת פרעושים יעילה תתבצע תוך טיפול משולב בבע"ח "פונדקאים" ובסביבה. כאשר נדרש שימוש בחומרי הדברה כימיים יש להקפיד להשתמש אך ורק בחומרים מאושרים ובהתאם להוראות שעל גבי התווית.

הדברת פרעושים

הדברת צרעות

חיסול מלכה אחת בתחילת העונה אפריל- מאי שקולה להשמדת קן שלם בהמשכה!!
חיסול המלכה במלכודות, תרסיס דבק, מחבטים, רשת חרקים.

הדברת צרעות

הדברת טרמיטים

הדברת טרמיטים על ידי הפרדה פיזית של הקשר בין במבנה המטופל ולבין אוכלוסיית הטרמיטים החיה בסביבה ע"י יצירת רצועת הגנה כימית. הרצועה נוצרת ע"י חפירת תעלות ו/או קידוח חורים להם מוחדר החומר הפעיל.

הדברת טרמיטים

הדברת זבובים

בהדברת זבובים יש לפעול בשיטות מגוונות, יש להתאים את הטיפול לאזור המטופל: בתוך הבית, מחוץ לבית,מפעלי מזון, זבובים ברפתות ובאזורים חקלאיים וכו'.
אחת השיטות הנהוגות לטיפול בזבובים היא התקנת קטלנים המושכים את הזבובים באזורים רגישים.

הדברת זבובים
  • שיתוף: