הדברה לגינה

בעלי הגינות שבינינו מכירים את תחושת התסכול המלווה שחרקים התחילו לעקוץ ולמלא את הגינה. החרקים לא נותנים לנו מנוח ומפריעים להנאה בישיבה בגינה, לכן חשוב לבצע הדברה לגינה בזמן.

הקיץ הוא העונה החמה של המזיקים בגינות. לכן זהו הזמן הטוב ביותר להתחיל לדאוג לגינה שלכם. לפני שאתם מזמינים חברת הדברה שתבצע ריסוס לגינה, יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני. כך ניתן לקבל תוצאות ריסוס איכותיות עם אפקט הדברה שמחזיק לאורך זמן.

בחירת סוג ריסוס לחצר תלויה כמובן בסוג המזיקים שאותם צריך להדביר לדוגמה: זבובים, יתושים, נמלים, פרעושים ועוד.

אך מעבר לסוג החרקים שנדרש להדביר, יש לקחת בחשבון גם את אופי תנאי השטח המרוססים .את בעלי החיים ובני האדם שבאים במגע ישיר עם המתחם המודבר. ריסוס גינה של בית פרטי או כל שטח פתוח, מחייב ביצוע מקצועי של מדביר מוסמך.הדברה לגינה

חשוב מאוד לא לעשות הדברה בגינה לבד כי זה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך לגינה!!!

זיהוי מוקדי הנגיעות 

כאשר מגיעים למצב של התפשטות חרקים בחצר. הפעולה הראשונה שצריך לבצע היא זיהוי מוקד הנגיעות שממנו החרקים מתפשטים אל אזורי המתחם השונים. מדביר מוסמך ידע לזהות את מוקדי הנגיעות בעיקר לפי סוגי המזיקים. במקרים רבים מוקד הנגיעות יגיע מערימה של פסולת שנאגרת בקרבת מקום או בפינות נסתרות. בהן יש חול ומים שיוצרים תנאי לחות גבוהים. דבר המאפשר למזיקים רבים תנאי מחייה נוחים וקלים. מוקד הנגיעות הוא זה שיקבע איזה סוג של ריסוס לחצר המדביר יעשה.           

במידה ומוקד הנגיעות רחוק ממגע של בני אדם ובעלי חיים, ניתן להשתמש בחומרי הדברה קצת יותר חזקים מאלו שישמשו בגינה של בית פרטי או בשטחי חצר שקרובים לפעילות בני אדם. על מנת לבצע ריסוס לחצר באופן בטוח ואחראי. חייבים לבדוק את מוקדי הנגיעות ולפעול בצורה מקצועית וזהירה ללא ספק קיימת חשיבות עליונה לזיהוי מוקדי הנגיעות להצלחת פעולת ההדברה.

ריסוס והדברה בגינה 

לכל מזיק בגינה יש טיפול של ריסוס והדברה ספציפי בעבורו, לא קיים מושג כזה ריסוס כללי!.

לפני שמזמינים מדביר חשוב לוודא מהו מזיק היעד בגינה ולהתאים עבורו טיפול מתאים של ריסוס והדברה. רק מדביר מקצועי ידע לזהות את מזיק היעד ולהתאים בעבורו טיפול. דבר אשר ימגר את המטרד לתקופה הקרובה.

הדברת יתושים בגינה

הדברת יתושים בגינה דורשת סריקה קפדנית ויסודית במיוחד של כל חצר הלקוח. כל חלק קטן בבית ובעצם כל חלל קטן שבו יכלו להתרכז נוזלים. רצוי מאוד לבחור במדביר אשר מספק הדברת יתושים מקצועית ויודע לתת פתרון ולזהות את מוקדי הנגיעות. חשוב שיהיה ברשותו ציוד מקצועי.

הדברת נמלים בגינה 

הנמלים עמידות ובעלות יכולת הישרדות גבוהה ולכן הכלל ראשון בהדברת נמלים הוא גלוי הקן. לאחר מכן צריך לבצע ריסוס עם קוטלי מזיקים על הקירות מחוץ למבנה עד לגובה של כ-0.5 מטר. 

חשוב לציין שלפני שמזמינים חברת הדברה מקצועית להדברת הגינה מומלץ לבצע מספר פעולות מניעה שכוללות: סניטציה וניקוי משאריות מזון, אטימת סדקים וחריצים, מניעת דליפות והצטברות נוזלים ועוד.

הדברת נמלת האש הקטנה בגינה 

את נמלת האש הקטנה מומלץ להדביר בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחה”צ המאוחרות, כאשר אין קרינת שמש חזקה.

ההדברה לא אפקטיבית על משטחים רטובים. לכן אין להדביר בחורף ואין להשקות את הגינה יומיים לפני מועד ההדברה, ביום ההדברה ולמחרת יום ההדברה.

הידעתם? כיום רשומים במשרד להגנת הסביבה 5 תכשירי פיתיון גרגרי ופיתיון אחד במתכון ג’ל להדברת נמלת האש הקטנה בבית ובגינה.

הדברת פרעושים בגינה 

מאורח החיים של הפרעוש ברור כי הדברת פרעושים יעילה חייבת להתבצע תוך טיפול משולב בבעלי החיים והסביבה. כלבים וחתולים חשופים יותר לסביבה ולבעלי חיים אחרים וקולטים מהם פרעושים חדשים. 

בעלי חיים משוטטים שאינם בני בית ממש, כגון חתולי רחוב וכלבים משוטטים עלולים גם הם לגרום למפגעי פרעושים חמורים בחצרות הבתים.

מניעה והדברת פרעושים תעשה במספר פעולות: דבר ראשון יש למנוע כניסת כלבים וחתולים משוטטים לחצר. גירוף ואיסוף של הקרקע במקום הנגוע.
רצוי להרטיב את השטח לפני הדברת פרעושים. מאחר ובקיץ האדמה יבשה וכמות התרסיס ליחידת שטח לא מספיקה כדי להביא אותה לעומק של מילימטר שם מסתתרים הפרעושים.