הדברת צרעות

הדברת צרעות אינה נחשבת לנפוצה במיוחד לרוב מפני שהן בעיקר גורמות לנו פחד מפני העקיצה שלהן. אז מה הם הסיבות שבגללם אנו מדבירים צרעות מעבר לחרדה שלנו הן מעבירות?. הימצאותם מהווה מטרד קשה בגלל עקיצתם. שלא כמו הדבורים עוקץ של צרעות לא ניתלש מבטנה ומאפשר לה לעקוץ מספר פעמים. ארס הצרעה גורם לנפיחות וכאבים ויכול לגרום לאלרגיה מסכנת חיים.

בארץ ישראל קיימים שלושה סוגים של צרעות: צרעה מזרחית, צרעה גרמנית וצרעת הפלך.

הדברת צרעות מתאימה לכל הסוגים!

צרעה מזרחית – היא הנפוצה והמוכרת לנו ביותר. לצרעה המזרחית שצבעה הוא חום יש פסים צהובים על השלד החיצוני. הצרעה המזרחית בונה את הקן באדמה בעומק של עד 20 ס”מ. אך לעיתים גם בקירות בתים, בארגזי תריסים וגגות. הקן מורכב מחלות הבנויות זו על זו במאוזן. בתוך התאים מתפתחות העמלות ובנוסף יש תאים גדולים יותר. בהם מתפתחים המלכות העתידניות והזכרים. החלות מחוברות ביניהן באמצעות עמודים העשויים מקליפות עצים.הדברת צרעות

 צרעה גרמנית – היא דומה ממש לדוברה אך נראית הרבה יותר מאיימת. הצרעה הגרמנית בדומה לצרעה המזרחית בונה את הקן באדמה. אבל התאים של החלות שלה קטנים יותר. את הקנים היא מעדיפה לבנות ליד מגורי אדם.

צרעת הפלך – את קן צרעת הפלך בונה על צמחים, קירות בתים או מתחת לגגות. בין 40 ס”מ למטר מעל פני הקרקע.

אז במידה ונתקלתם בקן צרעות או שבקרבתם יש תעופת צרעות חשוב להזמין מדביר מוסמך ולא לטפל בבעיה בעצמכם. דבר שיכול לסכן אתכם וזאת בגלל שברגע שהצרעות יחושו בסכנה כל הקן יתקוף ואין לדעת מי אלרגי חוץ מהעובדה שהארס חזק וכואב.

בטוהר הדברת מזיקים קיים יתרון מעבר לעובדה שאנחנו מדבירים עם ניסיון בעלי כל הרישיונות הרלוונטים. אנו מבצעים לא פעם הדברת צרעות בגלישה (סנפלינג) כי אין לדעת איפה מתחבא לו קן שאין אפשרות גישה אליו.