ירי ביונים כמוצא אחרון

ירי ביונים הוא ללא ספק האופציה האחרונה בה נבחר על מנת להרחיק יונים. אך לצערנו הרב היונה שלכאורה נראית תמימה רשומה כמזיק בחוק הסדרת העיסוק בהדברה יוני 2016. היא יכולה להעביר מעל 60 מחלות לאדם, גורמת נזק לרכוש ולמזון והלשלשת שהן מותירות עשויה לפגוע ולצרוב אפילו את המכונית אהובה שלנו.ירי ביונים כמוצא אחרון

שאנו מדברים על מפגע פרטי בבניין המגורים או במרפסת השמש שלנו נהוג להתקין מלכודות שונות כמו דוקרנים. ניתן לבצע פעולות שונות על מנת להרחיק את היונים ולהפוך את יכולת הקינון שלהן במקום לבלתי אפשרית.

אך לעיתים נדירות, בעיקר במגזר העסקי יש צורך בביצוע ירי סלקטיבי ונטרול היונים. כל זאת עקב היותן גורם סיכון תברואתי בחדירתן אל מוסכים, מפעלי מזון שדות תבואה ואזורים רגישים אחרים.

הירי מצריך אישור והסמכה מקצועית לשימוש ברובה אוויר וכמו כן אישור לביצוע ירי  באישור משרד החקלאות.

יונים בעסק שלכם, יש פתרון?

כמו שכבר ציינו מדוע יונים מהוות מפגע תברואתי לבני האדם והסביבה שלו. אך מה קורה כאשר מדובר על המגזר העסקי?. יונים מגיעות לקונן בתוך מפעל ייצור לדוגמא ייהנו מכך שהתקרה גבוהה ויש המון מקומות מסתור להקמת הקן שלהן. 

יונים אשר מגיעות לקונן בתוך מפעל ייצור מהוות סכנה תבוראתית. מעבר לסכנה שהיא מהווה לעובדים שלכם היא גם עשויה לגרום לנזק ממשי למכונות ייצור וחומרי הגלם במפעל. לכן כאשר יונים חודרות למפעל שלכם חשוב להגיב מהר ולהיפטר מן היונים במהירות האפשרית. ירי להרחקת יונים מקובל בעיקר במפעלי מזון, מוסכים, מחסנים גדולים, רפתות ובתי חרושת.

טוב, אין בכלל ספק שזאת האופציה האחרונה אותה יבחר כל אדם או מדביר, ולא משנה כמה היונים מפריעות לו. בסופו של דבר אנו בני אדם והחלמה כלפי חיות הבר ואפילו כלפי מזיקים תמיד תישאר קיימת בנו. 

כאשר ניתן לבצע פעולות להרחקת יונים בצורה הומנית ללא פגיעה ביונים כמובן שהן היו בראש רשימת האופציות שלנו. אך במקרים מסוימים כאשר אין לנו אפשרות להרחיק את היונים בצורה הומנית. בגלל גדול המקום ויכולות הכניסה של היונים למקום. כך שאין ברירה אלא להשתמש בירי סלקטיבי לכיוון היונים על מנת להרחיק אותם מן האזור.

המטרה העיקרית של ירי ביונים

קודם כל מטרת הירי הראשוני היא על מנת להרחיק את היונים ולנסות לגרום להם להבין שהמקום מסוכן ביותר למחייה. במקרה כזה מבלי לפגוע ביונים כלל. אך צריך לבצע את הפעולה מספר פעמים עד שהיונים לא יתקרבו יותר. רק במידה וכמוצא אחרון במידה ויחליט המדביר כי האופציה המתאימה ביותר היא פגיעה ביונים הוא יבצע ירי למטרה זו.

במידה ואינכם מעוניינים כלל לפגוע ביונים הודיעו למדביר מראש שהירי יתבצע רק לצרכי הרחקה בלבד.

ירי ליונים יתבצע באופן סלקטיבי וממוקד באזור בו היונים רובצות ומתוך בדיקה מלאה שאין סכנה למישהו או גרימת נזק כתוצאה מהירי. צרו קשר באתר או בטלפון לפרטים נוספים והזמנת השירות.

 

דברים שחשוב לדעת על הירי ביונים

המחיר תלוי בגודל האזור ומורכבות הירי. המחיר של ירי סלקטיבי ביונים נע בין 700 ש”ח – 1600 ש”ח.

היונה אינה סובלת כתוצאה מהירי מפני שהיא מתה לאחר מספר שניות בלבד. הירי שונה מהדברה ושימוש ברעלים כי לרעל יכול לקחת כמה ימים לעבוד (שיטה זו אינה חוקית היום ואסור להרעיל יונים).

לא, אין פגיעה בתשתיות השונות מפני שהירי הוא מדויק ופוגע רק במטרה עצמה.

ירי סלקטיבי הוא מדויק ופוגע רק במטרה עצמה. בכך הירי שונה מהדברה עם רעלים שבה אין לנו שליטה על מי יאכל את הרעל.

קיימות שתי אופציות כאשר אחת מתבצעת בשטחים פתוחים והאחרת מתבצעת בשטחים סגורים.

בשטח פתוח – הירי מתבצע באמצעות רובה ציד וקליעים קשים.

בשטח סגור (מקורה) – הירי מתבצע באמצעות רובה אוויר וקליעים רכים.

כמובן שאלה יכולים להשתנות בהתאם להחלטת המדביר ולכלים שברשותו כמובן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.