הדברת מזיקים מקצועית

לעתים אין מנוס ועלינו לטפל בבעיית מזיקים שהתפרצה לחיינו ואנחנו חייבים לבצע הדברת מזיקים מקצועית. ייתכן ומדובר בתיקנים רבים אשר פולשים לנו לבית, חולדות שהשתכנו בתוך העסק, נמלים שהשתלטו על המטבח ועוד מני סוגי מטרדים.

במקרים בהם אנו לא מצליחים להשתלט על הבעיה, לא נותר אלא להזמין הדברת מזיקים מקצועית.

אך חשוב להזמין – רק מדביר בעל היתר הדברה בתוקף ממשרד איכות הסביבה.

פעולות ההדברה כיום הינם מגוונות ולאו דווקא כוללות שימוש בחומרים כימיים. 

עם זאת, שימוש בחומרים כימיים מקובל מאוד ומהווה את מרבית עבודות ההדברה הפרטיות.

הסיבה לכך נעוצה ביכולתם של החרקים להתאקלם באופן מלא במגורי האדם. לכן היכולת לבצע הדברה ביולוגית קטן. עם זאת בחקלאות ובישובים מחוץ לעיר המוקפים באזורים טבעיים ניתן לבצע הדברות מסוג זה.

בשנים האחרונות, לאור ההתעוררות לשמירה על איכות הסביבה, פותחו תכשירי הדברה בררניים הפוגעים במנגנונים פיסיולוגיים של חרקים בלבד. וכן פותחו מיני תכשירים כימיים המבוססים על רעלני צמחים ויעילותם רבה למספר רב של מזיקים.

הגישות הקיימות להדברת מזיקים מקצועית הינם: 

הדברה פיסיקלית, פיזיולוגית, ביולוגית, גנטית, סביבתית וכימית.

הדברת מזיקים

לשימוש בתכשירי הדברה יש ערך רב. עם זאת, שימוש מאסיבי בתכשירי הדברה מזיק לבני האדם ולסביבה. דבר אשר יוצר התנגודת אצל המזיקים הגורם לתכשירים להיות פחות יעילים. מעבר לאמור שימוש קבוע בחומרי הדברה לטווח הארוך דורש השקעה כספית גבוהה.

כיום, לאור פיתוח מגוון הפתרונות הקיים לבעיית מזיקים, נראה כי פעולת הדברה הן כורח המציאות ויש לבצען מיד עם הימצאות חרקים מזיקים באופן הנכון והבטיחותי. אך אין הדבר נכון בהכרח, אומנם יש לבצע פעולות הדברה כאשר מזיקים התבססו באזור בני אדם אך לפעולות המניעה משקל רב ובכוחן למנוע את הצורך בביצוע הדברה לטווח הרחוק.

עבודת הדברה מוצלחת מורכבת מ-3 עקרונות: מניעה, ניטור והדברה.

ipm- גישה אקולוגית להדברת מזיקים המתבססת על המידע הקיים על המזיק, סביבת החיים ואמצעי הטיפול, במטרה להשיג בקרה והפחתת אוכלוסיות מזיקים לאורך זמן, תוך התחשבות ושמירה על בריאות הציבור, איכות הסביבה, עלויות ורווחים.

לסיכום…

כידוע המזיקים הנם בעלי כושר התרבות עצום. ללא פעולות ניטור ומניעה, עלול להיווצר מצב בו קצב התרבות המזיקים תצא מכלל שליטה ותקשנה על פעולות ההדברה. כדי למנוע מצב כזה, יש לנקוט בכל פעולות המניעה האפשריים.

יישום הדברה משולבת IPM מקנה את האפשרות לטפל במזיקים תוך פגיעה מינימאלית בבני אדם ובסביבה.

למעבר למחירון, לחצו כאן

צרו איתנו קשר

טוהר הדברת מזיקים והרחקת יונים עם 14 שנות ניסיון!
הזמינו את שירותי ההדברה / הרחקת יונים שלנו,
ואנו מבטיחים שתהפכו ללקוחות מרוצים.

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם.

שירותים נוספים