מלכודות עכברים

ישנם סוגים שונים של מלכודות להרחקת עכברים וחולדות, לרוב נשתמש במלכודות שכאוכלוסיית המכרסמים קטנה. אחד היתרונות של מלכודות היא הדברה ללא פגרים, אפשרי לשימוש עצמי . אפרט בכלליות את הסוגים העיקריים של מלכודות עכברים איתם אנו משתמשים לאחר ניסיון של שנים לגבי יעילותם.

למלכודות לעברים מגוון סוגים

מלכודת לכידה – לרוב אנחנו משתמשים במלכודת קפיץ אשר כוללת קפיץ עוצמתי ומתאימה לשימוש רב פעמי. כדי להשתמש במלכודות אין צורך ברעלים או חומרי הדברה. כל שיש לעשות הוא להציב פיתיון במרכז וכאשר המכרסם תופס בפיתיון הקפיץ משתחרר מהר ולוכד אותו. הקפיץ עצמו מיוצר מפלדה והוא חזק ומאוד עוצמתי, מלכודת זו נחשבת הומנית ולא פוגעת במכרסם. אחרי הלכידה משחררים את המכרסם במקום בו לא יפריע לאף אחד.מלכודות עכברים

מלכודות דבק- מלכודות דבק אומנם פחות הומניות יחסית אך הן ידועות כיעילות. ישנם סוגים שונים של מדבקות, המקצועיות מפיצות ריח שמושך אליו את המכרסמים. כך שאפילו אין צורך להוסיף פיתיון. מלבד חולדות ועכברים מלכודות דבק גם מושכות אליהן תיקנים ומיני חרקים. ניתן לשים אותן באזור הרצוי , נכנסות לכל מקום שזה מקנה יתרון כמו מתחת לתנורים ומקומות שאין כ”כ גישה . המלכודות מגיעות בגדלים שונים בהתאם לגודל המכרסם שנרצה ללכוד.

מלכודות קטילה- מלכודות שמחסלות את המכרסם ברגע שנתפס במלכודת יעילה מאוד ונחשבת לפחות אכזרית. ברוב המקרים המלכודת נסגרת על צוואר המכרסם. דבר הגורם למוות מהיר מאוד דבר אשר חוסך את ההתעסקות עם מכרסם חי.

מיקום נכון של מלכודות עכברים

את המלכודות יש להצמיד לקיר, מכיוון שעכברים וחולדות מעדיפים להסתובב צמוד וסביב קירות בתוך הבית ובחלל החיצוני. כך תוכלו להגדיל את הסיכוי לתפוס אותם במהירות. ברגע שהיא תהיה ממוקמת במקום מוגן ומוסתר ולא באמצע החדר. מחוץ לבית אפשר למקם את המלכודת ליד פתחי מחילות או על עמודים.

את המלכודת רצוי לא לנקות משום שבמלכודות משומשות- נשאר ריח מלכידות קודמות פחות ניאופוביה בחולדות, משיכה של עכברים.

מניעת מכרסמים    

מניעת כניסת מכרסמים מתרכזת בשלושה מישורים:

  • טיפול סביבתי- יצירת סביבה לא ידידותית למכרסם, סדר וניקיון, מניעת מקומות מסתור גיזום עצים הסמוכים למבנה להשאיר מרווח של לפחות 1 מ’.                                                          
  • איטום המבנה- מניעה פסיבית, איטום קירות- איטום חורים, טיח חלק – אין יכולת טיפוס, מיגון פינות בקירות עץ, איטום פתחים- חלונות אוורור ומיזוג אוויר, איטום הגג – איטום שוליים, חסימת מעברים, איטום מעברי צינורות, איטום פתחי מרזבים.
  • הדברה- מניעה אקטיבית.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *