הם קטנטנים וממבט ראשון כלל לא נראים מזיקים או מאיימים בכל מובן שהוא. יחד עם זאת, וקטנים ככל שיהיו, הם עשויים לגרום לנזקים חמורים ולעוגמת נפש רבה שקשה לתאר במילים. הטרמיטים הם חרקים קטנים שצבעם בהיר ורגישים מאוד לאור הם חיים יחדיו בהמוניהם (כמעין מושבה אחת גדולה) והם יכולים להופיע בתוך הבית או מחוצה לו, כאשר מוצרי העץ הם החביבים עליהם במיוחד.

יש אלפי מינים של טרמיטים, שמרביתם חיים בעיקר באזורים חמים, קרי – אזורים טרופיים וסאב-טרופיים, וחלקן גם בישראל (בייחוד באזור הדרום ובסמוך למישור החוף ראשון לציון ומדבר יהודה, אך אפשר למצוא אותם לצערנו גם באזורים נוספים בארץ). הדברת טרמיטים נעשית על ידי בעלי מקצוע, המתאימים את סוג ההדברה לאופי המזיק ויודעים גם כיצד לאתר את קניהם במהרה כדי למנוע את חזרתם והמשך הנזק שלו הם גרמו.

כיצד נדע שהגיע הזמן להזמין שירותי הדברת טרמיטים?

הדברת טרמיטים

אם כן, הטרמיטים, וכפי שציינו מעלה, הם חרקים קטנים. והם ניזונים מעץ המכיל תאית הם חיים במושבות ובקינים באדמה בעומק עד חמישה מטרים, וגם על עצים שמעל פני הקרקע. הפועלות מטפלות במלכה ומגנות עליה, דואגים לתפעל את הקו ומפלסים, בשמחה גדולה, את דרכם ישירות אל ביתנו כדי להביא לאותה מלכה את המזון שבו היא חפצה. מכיוון שהם נמצאים, כאמור, באדמה עצמה נגלה אותם בייחוד בבתים פרטיים, בדירות קרקע, אם כי הם יכולים להיות גם במקומות גבוהים. למרות שהם לא מזיקים לבני אדם וגם לא נחשבים לחרק מסוכן, הנזק שלהם הוא גדול והרסני וחשוב לדאוג להזמין במהרה שירותי הדברת טרמיטים כדי להיפטר מהם אחת ולתמיד.

ניטור טרמיטים – קשה מאוד לאתר ולנטר טרמיטים, בגלל שרובם שוכני קרקע ואפשר לזהותם רק כשעולים על גבי הקרקע, זיהוי מעל הקרקע במספר דרכים:

  1. גילוי מחילות בוץ הנבנות ע”י הטרמיטים מגרגרי האדמה, המודבקים ברוק והפרשות על קירות הבית.
  2. זיהוי ערמות חול קטנות במשקופים או בארונות המטבח.
  3. זיהוי כנפי הטרמיטים שנשרו לאחר מעוף הכלולות.

ניתן לבצע ניטור מתקדם יותר בדרכים הבאות:

  1. הנחת פיתיון ללא רעל, אשר אליו מוצמד מוניטור המאותת על נגיעות של טרמיטים כאשר הם נמצאים בקרבתו, אם ומתגלה נגיעות מחליפים את הפיתיון לרעיל ובכך הופכים את הניטור להדברה.
  2. שימוש בגלאי טרמיטים- רדאר המזהה טרמיטים בתוך העץ ע”י חום ולחות.
  3. זיהוי ריכוז חריג של פחמן דו חמצני.

מניעת טרמיטים-

כיצד הדברת טרמיטים נעשית בשטח?

חשוב לציין, אם כל הכוונות והרצון הטוב שאתם וודאי מביאים אתכם, לא תוכלו להרחיק את אותם טרמיטים לא רצויים מביתכם וגם אותן “תרופות סבתא” לא תוכלנה לעבוד עליהם. ולכן, הדברת טרמיטים באופן מקצועי על ידי חברות המתמחות בכך היא בגדר חובה והאפשרות היחידה. יש מספר שיטות של הדברת טרמיטים המוצעות כיום:

אילו שיטות של הדברת טרמיטים מיושמות בשטח כשמגלים טרמיטים במשקוף?

המשקוף הוא יעד אהוב מאד על הטרמיטים ואם זיהיתם אותם בביתכם, סביר שהם יימצאו גם שם. מרבית המשקופים בישראל עשויים מעץ ולכן מהווים מוקד משיכה לטרמיטים עצמם. במקרים רבים לא יהיה מנוס מהחלפת המשקוף כולו, אבל רגע לפני שעושים זאת ובייחוד אם המקרה אינו קיצוני כל כך ועוד בשלבים מוקדמים, הנה כמה שיטות של הדברה שרלוונטיות למשקופים:

כיצד לוודא כי אותו הליך של הדברת טרמיטים ייעשה כהלכה?

פנייה לחברה מקצועית ומנוסה שתוכל להציע לכם את פתרונות ההדברה המתאימים היא הדרך הנכונה להתמודד עם בעיה זו ובעיקר להבטיח את מניעת חזרתם של המזיקים. איתור נכון של הטרמיטים יעזור לבצע את פעולות ההדברה בצורה הטובה ביותר, שכן רק אז אפשר יהיה להגיע עם אותו חומר הדברה אל הקן ולהשמיד את כל הטרמיטים. לעיתים ניתן יהיה לאתר את הטרמיטים על ידי התעלה, שדרכה הם מגיעים, ולעיתים שאריות של עץ אכול יהיו רמזים שיעזרו באיתורם.

איך בוחרים חברת הדברת טרמיטים?

יש כיום לא מעט חברות המציעות שירותי הדברה, כולל הדברת טרמיטים. בשל הנזקים החמורים שלהם עשויים לגרום הטרמיטים, עוגמת הנפש וגם התסכול הרב, הקפדה על פנייה לכתובת הנכונה היא בגדר חובה. ולכן, כדי למצוא חברת הדברת טרמיטים שתספק לכם את המענה המתאים, הנה כמה נקודות חשובות שכדאי לכם לבדוק:

  1. מהו ניסיונה בתחום – הדברת מזיקים וטרמיטים בפרט היא אתגר לא פשוט. יש לאתר את מיקומם ורק לאחר מכן לבצע את ההדברה. ולכן, רק מדביר מנוסה ומקצועי מאד שיודע לעשות זאת כהלכה יוכל להציע לכם את הפתרון המתאים. בדקו מראש כמה שנים עוסקת אותה חברת הדברה בתחום וודאו שיש לה ניסיון רב בהדברת טרמיטים.
  2. שיטות ההדברה – יש שיטות שונות של הדברת טרמיטים. חלקן ידועות כיעילות מאד, חלקן פחות. מומלץ לבדוק מול המדביר באילו שיטות הוא נעזר וגם מהי המשמעות לכך
  3. כמה זה עולה – טווח המחירים הוא רחב וכדאי מאד להכיר את השוק ואת העלויות. ערכו סקר שוק כדי ללמוד מהם המחירים הריאליים וודאו שאתם לא מנסים לחסוך. הרצון לחסוך בעלויות עשוי לעלות לכם ביוקר בהמשך, ואת, כך סביר להניח, אתם לא רוצים.
  4. המלצות וחוות דעת – אם אתם מתלבטים, פנו ללקוחות עבר של אותה חברת הדברה וחפשו ברשת המלצות וחוות דעת עליה. כך תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ולאתר את חברת ההדברה שתציע לכם את הפתרון שלו אתם זקוקים.

זקוקים לשירותי הדברת טרמיטים? ניסיון, מקצועיות וגם איכות גבוהה של פתרון הם פרמטרים שחשובים לכם? אם כן, טוהר היא הכתובת הנכונה. טוהר מביאה אתה ניסיון של למעלה מעשרים שנה בתחום ההדברה והיא מציעה את שירותיה בפריסה ארצית. לקבל מידע אודות שירותינו, לרבות שירותי הדברת טרמיטים, נשמח לעמוד לרשותכם ולענות לכל שאלה בטלפון 052-540-2255

למעבר למחירון, לחצו כאן