הדברת פרעושים

אנו מבצעים הדברות פרעושים תוך שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, בטיול משולב בבעל החיים הפונדקאי וכן בסביבה, פנו עוד היום לקבלת ייעוץ וטיפול בהדברת פרעושים.

פרעושים או בשמם הלועזי Fleas הם חרקים קטנים מאוד המגיעים לגודל של 1-3 מ”מ והם מוצצי דם. גורמים למטרד לאדם ולבעלי חיים, נוכחותם קשורה בנוכחות בע”ח המשמשים להם כפונדקאים בעיקר כלבים, חתולים וחולדות, המעבר של הפרעושים בין פונדקאי לפונדקאי מאפשר את העברת המחלות.

הרגלים של הפרעושים מותאמות לקפיצה 20 ס”מ גובה ולמרחק של 30 ס”מ.
הפרעוש הנפוץ ביותר בישראל הנו – “פרעוש החתול”.

בשביל לבצע הדברת פרעושים חשוב להבין את תהליך הגדילה שלהם

הביצים

 • הנקבה מטילה את הביצים על הפונדקאי בין השערות שלו עד 18 ביצים, אבל מאות בכל חיה, מכוון שהביצים אינן דביקות כמו אצל פשפש המיטה הן נופלות על הקרקע ושם הן מתפתחות.

גודל הביצה הוא 0.5 מ”מ וצבע לבן, לאחר 7 ימים הביצים בוקעת.

הזחל

 • צבעו לבן והוא חסר רגליים.
 • הזחלים בורחים מאור ומסתתרים במקומות חשוכים כמו בין שטיחים ומקומות המרבץ של חיות הבית. (ההדברה תתמקד בזחלים ובגלמים מכוון שהכמות שלהם היא הגדולה ביותר.
 • להתפתחות הזחלים דרושה: 1. לחות מינימאלית עד גבוהה . 2. טמפרטורה גבוהה יחסית.
 • הזחלים ניזונים מחומר אורגני שנמצא בקרקע ומשאריות של דם שמפרישים הבוגרים.

הזחל מתפתח ב-3 שלבי זחל שנמשכים כ- 15 ימים.

הגולם

 • הזחל בסוף הדרגה השלישית טווה פקעת לבנה שבתוכה מתגלם שלב זה נמשך כ- 7 ימים בממוצע.
 • הגולם שנמצא בסביבה רדומה בגלל מזג אוויר או חוסר מזון (דם) יכול להיות רדום עד להשתפרות התנאים, לכן שנכנסים למחסן נטוש פתאום מרגישים עקיצות מכוון שהגלמים מרגישים שיש תנועה בסביבה והם יוצאים מהגלמים ומתחילים לעקוץ.

הבוגר

 • גם הזכר וגם הנקבה זקוקים לדם כדי להתקיים.
 • בוגר שלא ניזון יכול להחזיק מעמד גם 4 חודשים ובמידה והוא ניזון יכול לחיות גם יותר משנה.

מהו מבנה הגוף של הפרעושים?

 • הפרעושים הם חסרי כנפיים.
 • הגוף פחוס לטרלית (שטוח באופן צדדי).
 • בראש נמצאים גפי פה דוקרות ומוצצות.
 • הרגליים מפותחות מאוד ומותאמות לקפיצה.
 • צבע אדום שחור וגודלו 1-3 מ”מ .
 • גופם נראה כחטיבה אחת כאשר הבטן גדולה.

הדברת פרעושים והימנעות מנזקים

עקיצות ומטרד- הפרעושים עוקצים בעיקר ברגליים וכתוצאה מכך עלולים לגרום לאנמיה בעיקר אצל בע”ח חיים קטנים.

אילו מחלות פרעושים יכולים להעביר?

 1. מחלת שריטת החתול: זוהי מחלה המועברת ע”י חתולים נגועים שנושאים בגופם את החיידק, החיידק מועבר לחתולים ע”י בליעת פרעושים או במגע של הציפורניים בצואה של הפרעושים, את המחלה לאדם הם מעבירים באמצעות שריטה של החתול לאדם כשהציפורניים נגועות בחיידק, מחלה זאת מתבטאת בחום ונפיחות של בלוטות הלימפה.
 2. דבר- המחלה נגרמת ע”י חיידק שנמצא באופן טבעי בחולדות , הדבר מועבר ממכרסם למכרסם או לאדם ע”י עקיצת פרעוש נגוע שנדבק מחולדה נגועה.
 3. המחלה יכולה לעבור גם: דרך עקיצה או מגע עם צואה (ריריות, נשימה).  כאשר חיות המאגר הם מכרסמים או חתולים אבל בעיקר מכרסמים . הדבר יכול לעבור גם דרך מערכת הנשימה.
 4. טיפוס מוריני- המחלה נגרמת ע”י צואת פרעוש בחולדה ומועברת לאדם לאחר שהפרעוש השאיר צואה על האדם והאדם גירד את האזור העקיצה וכך גרם לחיידק להיכנס לתוך הגוף. המחלה לא קטלנית בד”כ, אך נמשכת חודשים רבים סימני המחלה: חום עולה ויורד לסירוגין, צמרמורת, כאבי ראש ושטפי דם תת עוריים.

מידע חשוב!

כיצד מאתרים את הפונדקאי של הפרעוש?

 • איתור הפונדקאי נעשה ע”י : חום, רוח, פחמן דו חמצני.  והפרעוש שוחה על האדם כמה שעות ביום לצורך לקיחת דם.
 • תוך כדי מציצת הדם הפרעוש מחדיר לתוך הגוף הפונדקאי רוק המכיל נוגדי קרישה שעלול להעביר גורמי מחלה.
 • הפרעושים אינם מוגבלים לפונדקאי אחד אלא יכולים לעבור בקלות מאחד לשני.
 • הפרעושים רגישים מאוד לטמפרטורה של הגוף של הפונדקאי לכן הם לא נטפלים לפונדקאי מת שגופו קר.

מדוע הדברת פרעושים חשובה?

הדברת פרעושים יעילה תתבצע תוך טיפול משולב בבע”ח “פונדקאים” ובסביבה. הפונדקאים הנפוצים בבתים הם חולדות וכלבים וחתולים אשר מסתובבים בבית במקומות שונים, הם נפגשים עם בעלי חיים ומעבירים מהם פרעושים חדשים. כאשר נדרש שימוש בחומרי הדברה כימיים יש להקפיד להשתמש אך ורק בחומרים מאושרים ובהתאם להוראות שעל גבי התווית במידה ויש צורך בטיפול חוזר ויש להקפיד על שימוש לסירוגין בחומרים הפעילים כדי למנוע בהתפתחות תנגודת (עמידות).

למעבר למחירון, לחצו כאן

כידוע המזיקים הנם בעלי כושר התרבות עצום. ללא פעולות ניטור ומניעה, עלול להיווצר מצב בו קצב התרבות המזיקים תצא מכלל שליטה ותקשנה על פעולות ההדברה. כדי למנוע מצב כזה, יש לנקוט בכל פעולות המניעה האפשריים.

פעולות ניטור ומניעה חוסכות פעולות הדברה כימיות

יישום הדברה משולבת IPM מקנה את האפשרות לטפל במזיקים תוך פגיעה מינימאלית בבני אדם ובסביבה.

טוהר ברקת הרחקת יונים והדברת מזיקים שירות, אמינות, מקצועיות ואיכות ברמה גבוהה.

מי הוא הפרעוש?

“הצילו, יש לי פרעושים בבית”, זה הוא אחד המשפטים אותם אנו שומעים במהלך השנה. אך יחד עם זאת מה אתם באמת יודעים על הפרעוש? אנו מניחים שלא הרבה. כאשר אנחנו מדברים על הפרעוש אנו מדברים על טפיל מוצץ דם אשר אנו נראה את עיקר פעילותו באביב ובקיץ. הפרעושים ניזונים מדמם של בעלי חיים שונים וככלל מיונקים – כך שגם אנחנו נכנסים למשוואה הלא נעימה הזו. מבנה גופו של הפרעוש הינו קטן וצר וצבעו שחור אדמדם.

אם אנחנו נדבר על מחזור חייו של הפרעוש אנו נדבר על תקופה של בין שבועיים לשלושה בהם הוא מצליח לייצר את כל “המהומה” סביבו, יחד עם זאת נקבת הפרעוש בזמן השבועיים האלו מטילה מאות עד אלפי ביצים אשר יכולים בין רגע להפוך את סביבת המגורים שלנו למטרד לכל דבר ועניין.

עושים סוף אחת ולתמיד: מהם ההבדלים בין פרעוש לפשפש?

ניתן להגיד כי אחד הוויכוחים הגדולים בין אנשים לא מהמקצוע הוא האם מדובר בפרעוש או שמא בפשפש, התשובה היא יחסית מאוד פשוטה ואף מצחיקה – אם הלכתם לישון והתעוררתם עם המון עקיצות ישנו סיכוי סביר שמדובר בפשפש, אם טיילתם בגן השכונתי והרגל שלכם חזרה עקוצה מתמיד ישנו סיכוי לא קטן שמדובר בפרעוש. יחד עם זאת אם נרד לעובי הקורה אנו נגלה כי פשפש נע במהירות כאשר פרעוש מקפץ לו, כמו כן גודלו של פשפש יכול להגיע עד לחצי ס”מ בזמן שהפרעוש נע בין 1-4.5 מ”מ.

בחירת מדביר פרעושים: איך לבחור נכון?

בחירת מדביר פרעושים איכותי ומהימן הינה הכרחית לשם מיגור והשמדת כל הפרעושים בסביבת המגורים שלנו, מחיפוש קטן באינטרנט סביר להניח שתמצאו מאות נותני שירות שונים בתחום ההדברה – אז איך בכל זאת תוכלו למצוא את המדביר הטוב ביותר עבורכם? ריכזנו עבורכם מספר נקודות שיעזרו לכם לבחור נכון:

 • ניסיון לצד ותק – עת בחירת מדביר פרעושים אנו נרצה לבדוק את רמת הניסיון שלו בתחום לצד הותק שלו. הותק של המדביר בתחום יספר לנו לא מעט על פועלו ועל הידע העשיר שלו בכל הקשור לעולם ההדברה, כמו כן ככל שהמדביר יהיה בעל ניסיון כביר יותר כך הוא ידע לתת פתרונות יצירתיים בזמן אמת במהלך תהליך ההדברה.
 • המלצות – אנו מניחים שבסביבתכם ישנם לא מעט אנשים אשר השתמשו בשירותיהם של חברת הדברה ו/או מדביר עצמאי. בדקו עם המשפחה הקרובה, חברים, קולגות לעבודה ומכרים האם הם סבלו מפרעושים בעת האחרונה ואיזה בעל מקצוע הם הזמינו לשם ביצוע המלאכה.
 • אל תתביישו לבקש עם חוג לקוחותיו – הגעתם אל מדביר אשר נראה לכם מעולה על פניו, אל תתביישו לבקש ממנו לדבר עם אחד מן חוג לקוחותיו האחרונים על מנת לקבל אינדיקציה לזמני עבודה לצד איכות העבודה.
 • רישיונות והיתרים רלוונטיים – אתם לא יכולים להתפשר בשום פנים ואופן על איכות המדביר שלכם, כאשר אנחנו מדברים על פעולת הדברה אנו מדברים על מלאכה לא פשוטה אשר צריכה להתבצע על ידי בעל מקצוע בעל ניסיון ומוניטין אשר מחזיק בכל הרישיונות לצד ההיתרים הרלוונטיים לביצוע המלאכה. בדקו מול המדביר כי הוא מחזיק ברישיון מדביר כחוק המאפשר לו לבצע את אותה פעולת הדברה אותה הוא רוצה לבצע בביתכם – בביטחון לא משחקים.
 • אחריות – אף אחד מאיתנו לא אוהב להזמין בעל מקצוע ולגלות לאחר שבועיים כי הפרעושים לא נעלמו מביתנו, בדקו מה היא האחריות אותה המדביר נותן לכם במסגרת המלאכה – מה היא כוללת ולכמה זמן היא תקפה.

כמה תעלה לנו הדברת פרעושים?

אתם מעוניינים לעשות הדברת פרעושים אך תוהים באותה נשימה כמה זה יעלה לכם, הלכה למעשה אין מחיר אחיד כאשר אנחנו מדברים על הדברת פרעושים. המחיר ניתן ומשתנה בהתאם למגוון רחב של פרמטרים החל מגודל הדירה, האם מדובר גם בהדברה בגינות וחצרות ועוד מגוון רחב של משתנים. המחיר נפתר בהתאמה אישית לצרכי הלקוח ולא ניתן באופן אקראי. אנו מזמינים אתכם להתקשר אל המדבירים של טוהר הדברת מזיקים והרחקת יונים לשם קבלת הצעת מחיר המאופיינת עבורכם ובמחירים משתלמים במיוחד.

 מתי אני יודע שהגיע הזמן לבצע הדברה נגד פרעושים?

אנשים רבים תוהים מתי הגיע הזמן לבצע הדברה נגד פרעושים, למעשה כמו שכבר הצלחתם להבין הפרעושים מטילים את אימתם בעיקר בחודשי האביב והקיץ. אם אתם מרגישים שלאחרונה הבית הוא מקום פחות בטוח עבורכם ואתם נהנים כל בוקר מלספור עקיצות שונות ברגליים ו/או בבטן התחתונה הרי שאין מן הנמנע כי עליכם לבדוק האם אלו פרעושים שגורמים לכל המהומה. בהנחה ותמצאו כתמי דם בין הסדינים תוכלו לאושש שמדובר בפרעושים ו/או בפשפשי מיטה שונים – כל מה שאנו ממליצים במקרה כזה הוא להתקשר אל מדביר בעל ניסיון ומוניטין אשר יעזור לכם לטפל במטרד.

“האם פרעושים חיים על גופם של בני אדם?”

“אני מרגיש שכל הגוף שלי פרעושים…”, למעשה פרעושים משתדלים ואף לא חיים כלל על גופם של בני אדם. אותם פרעושים כן יקחו ממכם דם(והרבה) על מנת לשרוד, לגדול ולהביא עוד פרעושים חדשים אל העולם אבל הם לחלוטין לא יחיו עליכם. הפרעושים כן יעדיף לחיות על גבי בעלי החיים שלכם – לכן אם יש לכם בעל חיים בבית ואתם באותה נשימה סובלים מפרעושים בבית סביר להניח שהוא מהווה כר פורה אל כל אותם פרעושים.

אגב, מאחר ומדובר גם במטרד לא קטן עבורו אשר פוגע גם באיכות חייו של בעל החיים שלכם וגם בבריאותו אנו ממליצים לא להתעלם כלל מן סימני האזהרה ולתת לו טיפול הולם בדמות כדור ו/או אמפולה נגד פרעושים.

הכן את ביתך לפני ההדברה: איך עושים זאת נכון?

הדברה מקצועית אכן יכולה להעלים את כל הפרעושים מפתח ביתנו יחד עם זאת אנו נצטרך לתרום למלאכת ההדברה גם מהצד שלנו ולהכין את הבית שלנו בצורה נכונה וחכמה לפני ההדברה.

 • זה הזמן לאמפולה לכלב – אנו מניחים שאם אתם סובלים מפרעושים ישנו סיכוי סביר שהכלב שלכם ו/או חיית המחמד שלכם סובלים הרבה יותר. הפרעושים מוצאים בפרוות היונק כמקום מחייה ורובצים שם לא מעט, אנו ממליצים לכם לתת לחיית המחמד אמפולה על מנת לגרום לכל הפרעושים לברוח כליל. אותם פרעושים יברחו מן חיית המחמד שלכם אל הבית וכך תוכלו להרוג אותם במסגרת מלאכת ההדברה. כמו כן, אף אחד לא רוצה להדביר את הבית ואז לגלות שחיית המחמד שלו סוחבת לא מעט פרעושים אשר יפגשו אותו בקרוב שוב.
 • זה הזמן לכביסה – כולנו אוהבים כביסה, זה גם הזמן להכניס קצת ריח טוב לאווירה. אנו ממליצים לקחת את כל הסדינים, הציפיות ואף בגדים שלבשתם בעת האחרונה ולהכניס אותם לכביסה להרתחה של לפחות 60 מעלות. ספוילר: פרעושים לא מצליחים לשרוד חום הגבוה מ-60 מעלות, לכן אם באחד מן הביגוד ו/או הסדינים שלכם יש פרעושים – הם כבר לא יצלחו את דרכם החוצה.
 • שואב אבק – אנו ממליצים לכם לעבוד יחד עם שואב אבק ייעודי על מנת לנסות למגר ככל האפשר את שאר הפרעושים שנשארו בחלל. זה הזמן לשאוב את הספות, השטיחים, מזרנים(כן, אותם מזרנים שאת הסדינים שלהם שמתם בכביסה) ושאר חללים אחרים בבית עליהם הפרעושים יכולים למצוא כר פורה.
 • שטיפה לפני ואחרי – אנו ממליצים לכם לשטוף ממש בסמוך לתהליך ההדברה את הבית שטיפה יסודית ורצינית, כמו כן כ-שלושה ימים לאחר פעולת ההדברה לחזור על אותה שטיפה. אנו ממליצים לכם לשאול את בעל המקצוע איתו תעבדו כמה זמן אחרי ניתן לשטוף את הבית כדי שחלילה לא תשטפו את החומרים הפעילים אשר תפקידם להשמיד את הפרעושים.

לכמה זמן נצטרך לצאת מהבית בזמן ההדברה?

אנשים רבים תוהים לכמה זמן הם יצטרכו לצאת מהבית בזמן ההדברה, כאשר אנחנו יורדים לעובי הקורה אנו מגלים כי אין תשובה אחידה. ישנם לא מעט משתנים לרבות סוג ושיטת ההדברה אשר משפיעים על הזמן בו נצטרך להיות מחוץ לבית. לרוב הזמן ינוע בין שעתיים ל – ארבע שעות. כמו כן אנו ממליצים לבדוק מראש אל מול המדביר מה הוא הזמן אותו הוא ממליץ שנישאר מחוץ לבית על מנת להגן על בריאותנו כמובן שיש לקחת בחשבון שבמידה ויש חיות מחמד זמו השהייה מחוץ לבית הוא ארוך יותר כמו כן אנשים חולים או זקנים בעלי מערכת חיסונית חלשה.

אחריות על הדברת פרעושים – האם דבר כזה קיים?

סבלתם לא מעט מפרעושים ואפשר להגיד שהגיעו מים עד נפש, החלטתם להזמין אליכם בעל מקצוע עד לבית במטרה להשמיד את כולם ואתם שואלים את עצמכם מה יקרה אם בחודש הבא הפרעושים יחזרו שוב לביקור משמח ומבדח. כיום, כל חברת הדברה אשר מכבדת את עצמה ופועלת עם כל ההיתרים והרישיונות הרלוונטיים תהיה שמחה להעניק לכם אחריות על הדברת פרעושים. האחריות ניתנת בהתאם למגוון רחב של משתנים ולפרק זמן סביר בו תוכלו ליהנות מתקופה שקטה, נעימה וללא פרעושים כלל.

הדברת פרעושים בחצרות ובשטחים פתוחים מספר המלצות

 • יש למנוע כניסת כלבים / חתולים משוטטים לחצר.
 • גירוף, איסוף והרחקת שכבת הקרקע העליונה באזורים הנגועים.
 • ריסוס, בתכשירי הדברה המיועדים לטיפול בפרעושים בכל האזורים הנגועים עד להרטבה מלאה בדגש על מקומות מרבץ בעלי חיים, באזורים יבשים כמו רצפה אפשר להשתמש בתכשיר מיקרוקפסולרי, באזורים לחים יש להשתמש בחומרים המשלבים בנוסף מווסתי גדילת חרקים.

מדוע מומלץ לבחור בטוהר הדברת מזיקים והרחקת יונים להדברת פרעושים? 

הדברת פרעושים היא מלאכה לא קלה אשר דורשת התערבות מיומנת של בעל מקצוע המתמחה בתחום, חברת טוהר הדברת מזיקים והרחקת יונים הינה אחת החברות החלוצות והמובילות בתחום ההדברה. החברה פועלת ללא ללאות כבר למעלה מ – 20 שנים ומחזיקה בידע וניסיון עשיר אשר נותנים ללקוחותיה את האפשרות ליהנות מאיכות חיים גבוהה הרבה יותר.

הדברת פרעושים עושים אך ורק עם אנשי המקצוע של טוהר – מזמינים אתכם לחייג אלינו עוד היום!

צרו איתנו קשר

טוהר הדברת מזיקים והרחקת יונים עם 14 שנות ניסיון!
הזמינו את שירותי ההדברה / הרחקת יונים שלנו,
ואנו מבטיחים שתהפכו ללקוחות מרוצים.

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם בהקדם.

שירותים נוספים